Günde 3 kez mobilya cilası yiyiyor

26 yaşındaki Emma Veness her gün üç defa mobilya cilası yiyor. Hamileliğinin ilk aylarında bu yeme bozukluğuna yakalanan Veness, o günden bu yana üç kutu mobilya cilası bitirmiş.

Yeme bozukluğunun kalıcı bir hal almasından korkan Veness, eşinin kendisini yakalamasının ardından doktora başvurduklarını söylüyor; “Eşim beni yakaladığında çok şaşırdı, bu durumdan memnun olduğunu söyleyemem ancak ikimiz de ne yapacağımızı bilmiyorduk” diyor.

ANNESİ VE ANNEANNESİ DE HAMİLEYKEN KÖMÜR YEMİŞ

Büyüme çağında da el yıkama jelleri gibi temizlik malzemelerini koklamaktan zevk alan Emma’nın bu alışkanlığı zamanla tadına bakmaya ve ardından da bağımlılığa dönüşmüş. Emma Vennes’in annesi ve büyükannesi de hamileyken kömür yemiş…

SUÇLULUK HİSSEDİYOR

Cila yerken büyük suçluluk hissettiğini, bebeği için çok endişelendiğini söyleyen genç kadın bunun önüne geçemediğini ve canı cila yemek istediğinde bunu hiçbir şeyin engelleyemediğini anlatıyor.

Tıpta Pica olarak geçen hastalığı konusunda yardım isteyen Veness, bunu ümit etmediğini çünkü kimsenin hastalığının ismini dahi bilmediğini dile getiriyor.