Goji Berry Meyvesinin Cilt İçin Faydalarını Biliyor musunuz?

Efsaneye göre Budist rahipler, yüzlerce yıl önce Tibet dağlarında dolaşırken goji meyvelerini keşfettiler. Onları ilk olarak bulan ve onları yiyenler ve daha sonra onları günlük diyetlerine dahil edenler, sözde olmayanlardan daha uzun yaşadılar.

Goji meyveleri, ölümü geciktirmek için ün yapmıştı. Aslında çalıştıklarını söyleyen saygın çalışmalarımız yok, fakat çileklerin antioksidan güçler olduğunu ve bu maddeyi anti-aging cilt formülleri için no-brainer yapan besin maddeleri, amino asitler, karotenoidler ve polisakkaritlerle dolu olduğunu biliyoruz. Ölümü değil de cildin ölümünü ertelediği için Himalayan Goji Krem üretilmiştir ve kadınların bir numaraları kremi olma yolunda ilerlemektedir.

Goji Berry’in kendisi hakkında biraz bilgi

Goji berry bitkisi “kurt üzümü” bitkisi olarak da bilinir ve Asya’ya, özellikle de Çin’e özgü odunsu bir çalıdır. Botanik olarak “Lycium barbarum” olarak adlandırılan bitki türü, patates, domates, patlıcan, itüzümü ve tütünle aynı ailede bulunur. Orta derecede kaliteli, iyi drene edilmiş toprakları tercih ederler ve kurulduktan sonra kuraklık koşullarına direnen kapsamlı bir kök sistemine sahiptirler. Tam güneşi severler.

Yapraklar, körelmiş veya yuvarlak uçlu, yumurta benzeridir. Çiçekler bir ila üç kişilik gruplar halinde büyür, trompet şeklinde, mor veya beyazdır ve haziran ile eylül ayları arasında çiçek açarlar. Meyveleri, içeride 10-60 minik sarı tohumlar arasında herhangi bir yere sahip, parlak turuncu-kırmızı, eliptik şekilli meyvelerdir. Temmuz ve Ekim aylarını olgunlaştırıyorlar, ama kolayca bozulduğundan, çok dikkatli bir şekilde hasat edilmeleri gerekiyor. Tatlı ve hafif bir tart aromasına (kızılcık ve kirazların bir kombinasyonuna) sahip oldukları söylenir ve sıklıkla kurutulmuş ve pişirilir.

Goji Berry’in cilde faydaları

Goji meyveleri en heyecan verici faydası, yaşlanma karşıtı potansiyelidir. Cilt için faydalaından dolayı goji krem üretilmiş ve kullanıma sunulmuştur. İşte bilim adamlarının bu meyveyi sağlıklı, genç bir cildi korumak için önemli bulduklarının bazı nedenleri şunlardır:

 

Mineraller. Goji meyveleri, kalsiyum, potasyum, demir, çinko ve selenyum dahil olmak üzere 22 temel besin izi mineralinin 11’ini içerir. Her birinin farklı eylemleri olsa da, bunların hepsi cildinizin görünümünü sağlamlaştırmaya, sıkmaya ve sıkmaya yardımcı olabilir.

 

Amino asitler. Amino asitler, özünde cildinizin görünümünü yumuşatmaya yardımcı olabilir ve tonu ve rengi iyileştirir. Ayrıca cildi nemlendirmeye yardımcı olurlar. Hepsinden iyisi, rahatsız edici değiller.

 

C Vitamini Goji meyveleri, cildi sıkılaştırmak ve sıkılaştırmak ve cildi çevresel streslerden korumak için yüksek miktarda C vitamini içerir. Ayrıca yaşlılık lekelerinin görünümünü azaltmaya yardımcı olduğu gösterilmiştir.

 

Karotenoidler. Bunlar beta-karoten, zeaksantin, lutein, likopen, kriyotoksin ve ksantofil gibi flavonoidlerdir. Bunlar korur ve cilde sağlıklı bir parlaklık kazandırmaya yardımcı olduğu bilinmektedir.

 

Polisakkaritler. Bu bileşenler antioksidan özelliklere sahiptir, sıkı ve sıkılaştırır ve nemlendirir.

Bu makalede yazılan yazılar sadece bilgi amaçlı yazılmıştır.

Bize bu kelimelerden ulaştınız: goji krem, goji krem fiyatı, goji krem kullananlar, goji krem hangi eczanelerde, goji krem mehmet öz, goji krem ekşi, goji krem içindekiler, goji krem fiyatı ne kadar, goji krem kaç lira, goji krem hangi eczanelerde satılıyor, goji krem faydaları, goji krem gratis, goji krem aktarlarda bulunur mu, goji krem azerbaycanda, goji krem anti aging, goji krem al, goji krem Azerbaycan, goji krem adriana lima, goji krem Ankara, goji kremi aktarlarda bulunur mu, goji kremi aktarda bulunur mu, goji kremi adriana lima, goji berry krem, goji krem blog, goji kremi blog, goji berry krem fiyatı
Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği: 01.10.1985 tarihli ve 5777 sayılı Aktarlar, Baharatçılar ve benzeri dükkanlar hakkında genelge ile Aktar ve Baharatçılara ilişkin açılış ve denetim işlemleri ile adı geçen yerlerde belirli koşullar altında Bitki ve Drogların satılabilmesine izin verilirmiştir. Bu genelge ile satılması mahzurlu ve tehlikeli olan maddelerde belirtilmektedir.

T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu:
Geleneksel Tıbbi Ürünler ve Gıda Takviyeleri hakkında bilinmesi gerekenler başlıklı bilgilendirmesinde: “Dünyanın pek çok ülkesinde Bitkisel ürünlerin “Fitoterapi” adı altında Sağlık alanında kullanıldığı bilinmektedir. “Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” tüm ince ayrıntıları ve detayları düşünülerek hazırlanıp vatandaşlarımızın sağlığını koruyacak bir çerçevede uygulamaktayız.”

Satışa sunulan (Bitkisel ve Gıda Takviyesi mahiyetindeki vb.) ürünler ile alakalı olarak T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz KurumuGeleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” ve T.C Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ilgili kanunlarında yayımlanan yasa gereği Bitkisel Ürünlerin Bitkisel drogların Gıda Takviyesi vb. ürünlerin Tanıtım ve Reklamlarında Endikasyon Belirten, Hastalıkları Rahatsızlıkları Tedavi eden Hastalığı iyileştirdiği gibi yazıların ve Sağlık Beyanlarının bulunması yasaklandığından dolayı Ürünler ile ilgili bu kısımda Ürün Markası, Ürün Adı, Ürünün İlgili Bakanlık İzin ve Belge Numarası, Ürünün İçeriği, Ürünün Kullanımı, Ürünün Muhafaza Şartları ve Uyarı mahiyetindeki üretici bilgilendirmeleri bulunacaktır.