Futbol aşkı uğruna erkekler ne yapıyor

Türkiye’nin lider şans oyunları sitesi Bilyoner.com, 14 Şubat Sevgililer Günü’nü futbolla birleştirerek, takipçilerine eğlenceli bir soru yöneltti. Anketin sonunda Bilyoner.com, en renkli cevapları bir araya getirdi.

Ankete katılanlar “futbol aşkı uğruna yapılmayacak yok” dedirtirken, ilginç yanıtlar sıralandı. Cevaplar okuyanları hem güldürdü, hem de futbol aşkının ne boyutlara vardığını göstermiş oldu. Beşiktaş’ın şampiyonluğu kazandığı 100. yılında Galatasaray maçını izlemek için abisinin düğününe gitmeyen, siyah beyazlı renklere tutkuyla bağlı bir taraftarın yanı sıra, sevdiği kızla buluşmaktan son anda vazgeçip Galatasaray-Fenerbahçe maçına giden futbol tutkunu da bunlar arasındaydı.

Bunun dışında Fenerbahçe-Beşiktaş derbisini izleyeceği mekanda yer olmamasına rağmen buz gibi havaya aldırış etmeden kapının camından seyreden taraftar ve 14 Şubat’ı eşiyle geçirmek yerine Braga-Beşiktaş maçına giden bir taraftar da soruya yanıt verenlerdendi.

Doğum günü partisi yerine Konyaspor maçına…

Verilen cevaplar sadece bununla da sınırlı kalmadı. Maçın başlamasına bir saat kala sevgilisine, takımına duyduğu aşkın kendi aşklarından daha fazla olduğunu söyleyen ve terk edilen taraftar, sadece Fenerbahçe’ye destek vermek için bel fıtığı olmasına rağmen 10 saat ayakta bekleyen sarı lacivertli renklere aşık bir futbol sever, Fenerbahçe’nin şampiyonluğunu ilan ettiği Sivasspor-Fenerbahçe maçının ardından sarı lacivertli takımın bayrağını asmak isterken düşen ve ayağını çatlatan taraftar da gülümseten cevaplar arasında yer aldı.

Tüm bunların yanı sıra arkadaşları doğum günü partisi düzenlediği sırada Konyaspor’un maçına giden taraftar, GS-FB derbisini izlemek için stada giden ancak bilet bulamayınca maçı Galatasaraylılarla izleyen Fenerbahçeli ve 2000 yılında Arsenal ile Galatasaray’ın oynayacağı final maçı öncesi cebindeki son parayla Galatasaray bayrağı alan ve evine gitmek için dolmuş şoförünü ikna etmek zorunda kalan taraftar da futbol aşkının adeta kanıtı oldu.