Fazla Kilolardan Kurtulmak İçin Beklemeyin!

Her zaman diyetten, kilo vermek isteyen insanlardan, şok diyetlerden bahsediyoruz. Fakat bir de şu tip insanlar var ki aslında en zoru da onların durumu, bu tip insanlar kilo problemi yaşayıp da halinden memnun olan insanlar. İşte bunların çabalama gibi bir düşünceleri de olmadığı için daha çok kilo almaya mahkûmdurlar.

Ama fazla kilolu olmak da ısrar ederseniz sağlığınızı riske atarsınız ve ileri yaşlarda karşılaşacağınız bazı sağlık sorunları ile çok erken yaşlarda boğuşmaya başlarsınız. Fazla kilolu biri olmak daha hızlı yaşlanmanıza yol açar. Kilo fazlalığı ve şişmanlık sorununda yaşanan önlenemez yükselişin nedenleri uzun zamandır tartışılıyor ve herkes için en temel çözüm önerisi ise şu; ne yiyorsanız yarısını yiyin, ne yapıyorsanız iki katını yapın.

diyet_c8b634d5-de8a-40bc-977a-e7350f3e179b_1

Enerji dengenizi sağlayın:

Kilonuzu belirleyen başlıca faktör kazandığınız enerji miktarı ile enerji tüketiminiz arasındaki farktır. Besinlerle aldığınız enerji miktarı her şey demek değildir. Bu enerjinin ne kadarını kullandığınız veya kullanmayıp yağ olarak depoladığınız, enerji kaynağı olarak hangi besinlerden faydalandığınız, karbonhidrat, yağ ve proteinler arasında olması gereken dengeleri tutturup tutturamadığınız da önemlidir. Bunun yanı sıra ara ve ana öğün zamanlarınız, sofraya hangi ruh haliyle oturup kalktığınız ve daha pek çok şey kilonuz üzerinde söz sahibidir.

yemek_7cc996cf-f066-4656-9fd2-9ea739e151de_1

Unutmayın yediklerinizi azaltmalısınız:

Bilimsel bir beslenme planı sizin tükettiğiniz günlük enerji toplamında genelde 500 kalori kadar bir kısıtlama yapar. 500 kalorilik kısıtlamadan ne çıkar demeyin böyle bir kısıtlama size 10 günlük bir zamanda 1 kilo kadar kaybettirir.

Sizde hafif kısıtlamalar ile vücudunuzu düzene sokabilirsiniz. Üstelik bu kısıtlamalarda sağlıksız bir beslenme de söz konusu olmayacaktır.

diyet_ecaab2d0-1cfb-453d-9ed2-f93944ec53a6_1

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız:

Sağlıklı beslenme, sağlıklı kilo kaybı, kilo vermenin yolları, zayıflama tüyoları, diyetisyen, tam diyet listesi, aylık diyet listesi, zayıflama kuralı, bitkiler ile zayıflama, bitkilerini kullanımı, nasıl kilo alırım, zayıflatan haplar, doğal kilo verme, doğal yollarla zayıflama, göbek eritme, basen eritme