Fashion Night Out salladı

İstanbul’da ikinci kez organize edilen Fashion Night Out’a (FNO) İstanbullular büyük ilgi gösterdi. Dün akşam 18.00’de başlayan ve Nişantaşı, Bağdat Caddesi ve İstinyePark’ı kapsayan etkinlikte mağazalar alışveriş meraklılarıyla gece yarısına kadar dolup taştı. Bine yakın mağaza ve 570 markanın katıldığı etkinlikte mağazalardaki yüzde 50’ye varan indirimlerin yanı sıra ünlü DJ’lerin renk kattığı sokak partileri, yeme içme alanları da rağbet gördü. Flo’daki origami sanatı gösterimi Fashion’s Night Out’a renk kattı.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN…

Satışar %20 arttı

Geçen yıla göre etkinliğe mağazaların çok daha organize bir şekilde hazırlandığını söyleyen Birleşmiş Markalar Derneği Başkanı Yılmaz Yılmaz ise “Satışlarda geçen yıla göre yüzde 20’den fazla artış bekliyoruz. Ancak bunu net olarak yarın (bugün) göreceğiz” şeklinde konuştu. 6 Eylül’de Rusya’da başlayan FNO dün gece Yunanistan ve İstanbul’da e ş zamanlı olarak kapandı.

Hangi marka ne yaptı?

Pierre Cardin mağazasında vitrindeki canlı terzi gece boyu satın alınan ürünlerin tadilatlarını yaptı.

Donna Karan New York, Sisley ve Benetton mağazalarında canlı mankenler vitrinlerde dikkat çekti.

Futbolcu Pascal Nauoma Lacos ve Eda Taşpınar ise Calzedonia mağazasında hayranlarına imza dağıtıp fotoğraf çektirdi.

Twist için özel koleksiyon hazırlayan Ajda Pekkan, fotoğraf çekimi en çok beğenilen hayranıyla fotoğraf makinesi karşısına geçti.

Kendi tişörtünü tasarlamak isteyen ziyaretçiler soluğu H&M’de aldı. Katılımcıların tişörtlerini mağazanın verdiği 10 TL’lik çek karşılığında aldığı gecede, yarışmaya 20.00- 21.00 saatleri arasında 65 kişi kayıt yaptırdı.

Penti’nin geceye özel çıkardığı Cihangir, Bebek ve Bağdat Caddesi isimli çoraplarından en çok Cihangir talep gördü.

Deniz Berdan 18.00- 20.00 saatleri arasında, Nişantaşı City’s Douglas parfümeri mağazasında hayranlarına stil danışmanlığı yaptı.

Ayakkabı markası Flo’da Japon ustalar ziyaretçilere origami sanatından ayakkabı yapmasını öğretti.

Ramsey saat 20.00-00.00 arasında sıfır atma kampanyası başlattı. İkinci ürünlerdeki tek sıfır atılarak 139 liralık bir takım 13 lira 90 kuruştan satıldı.

Louis Vuitton’dan gizemli parti

CAN Hatipoğlu nun çaldığı gizemli partide, Louis Vuitton Nişantaşı özel müşterilerini ağırladı. 2011-2012 sonbahar-kış koleksiyonundaki ‘fetiş konsepti, mağazaya yansıtıldı. Geleneksel hizmetçi kılığındaki yabancı modeller mağazada konuklara ikramlarda bulundu. 3 mağazasında 800 kişi ağırlandı. Dün geceye özel, dünya lansmanından önce İstanbul da görücüye çıkan limitli Addiction modeli çanta beklenenden çok gördü. Sabah saatlerinde çantayı almak isteyeler telefonla rezervasyon yaptırdı.