Eski ayakkabılarınızı tamir edin

Ayakkabılarınızı döndürün

Çamaşır makinesinde döndürün. Eski ayakkabılarınızı, kumaş ya da deri olsun, çamaşır makinesinde yıkayın. Bu işlem sonrasında evinizde kaç tane mükemmel ayakkabı olduğuna şaşıracaksınız. Bazı ayakkabılar, çamaşır makinesinde yıkanmazlar. Mesela süet ayakkabılar.

Aksesuar ekleyin

Bazı eski ayakkabılar hala bahar havasını çağrıştırıyorlar ama siz yeni bir görünüm arıyorsunuz. Bazı beğendiğiniz renkli aksesuarları eski ayakkabılarınıza ilave edin böylece hem yeni bir görünüm yaratacak hem de bahar sezonuna uyum sağlayacaksınız.

Deriye hayat verin

Küçük bir ürün çok uzun süre gidebilir. Ayakkabılarımız için güzellik ürünlerini aklımıza getirmiyoruz. Ama onları ayakkabılarımız için de kullanabiliriz. Özellikle süet ve deri ayakkabılarımız için temizleme jelleri ile hava geçirmeyen ürünleri kullanabiliriz. Fiyatları uygun olan bu ürünler pahalı ayakkabılarınızın hayatını kurtarabilir.

Su da kontrol edin

Evinizde hiç beklemediğiniz bir yerden çıkan ayakkabılarınız için en iyi mucize, onları mutfakta kullandığınız temizleyiciler ile silmektir. Bu ürünler ayakkabılarınızı mükemmel bir şekilde temizler.

Ruhunuzu iyileştirin

Ayakkabılarınızı yenilemek her şeye değer. Yeni bir ayakkabı almak yerine eski ayakkabılarınızın ruhunu canlandırın. Eski ayakkabılarınızı onarmak ve bakım yapmak yeni bir ayakkabı almaya oranla daha az maliyetlidir.

El sanatları

Yatağınızın altında duran Converse gibi bezden ayakkabılarınızı alın ve el işi ile uğraşan bir yere götürün. Ayakkabılarınızı metal renklerle spreyletin ya da üzerine taşlar ekletin.

Üzülmeden önce…

Çok değerli UGGlarınızla yağmura yakalandığınızda, içlerini gazete kağıtları ile doldurun. Kuruyana kadar gazete kağıtlarını çıkartmayın. Bu şekillerinin bozulmasına engel olacaktır. Ayrıca, kendi kendilerine kurumalarına izin verin, dışardan bir etki ile kurutmaya çalışmayın.

Püf noktası: Kışın giydiğiniz ayakkabıların kaç tanesini üzerinde tuz lekeleri olduğu için attınız? Ayakkabılarınızı çöpe atmadan önce eşit miktarlarda zeytinyağı ve su kullanarak onları temizleyin. Bu karışım tuzu çözecektir.