Egzersiz Yapmadan da Kilo Vermeniz Mümkün

Birçok kişi fazla kilolarından dönem dönem rahatsız olmuştur. İşte bu dönemlerde aklımıza ilk gelen yöntem diyet yapma düşüncesidir. Fakat birçok yerde okuduğumuz diyetlerde, tavsiyelerde ve önerilerde diyet yaparken spor ya da egzersiz yapmanın gerekli olduğu söylenmektedir. Her ne kadar diyet yaparken spor yapmanın önemli olduğu bilincinde olsak da uygulama aşamasına gelince ne yazık ki o kadar başarılı olamayız. Ancak diyet yaparken egzersiz yapmanın faydası oldukça önemlidir.

Eğer diyet yaparken egzersiz yapmazsanız çok fazla kilo kayıpları yaşamanız durumunda vücudunuzda ve özellikle karın, kol ve gıdık gibi bölgelerde belirgin şekilde sarkmalar meydana gelecektir. Ancak diyet yaparken beraberinde egzersiz yapmanız durumunda bu gibi olumsuz cilt kusurlarının oluşması neredeyse imkansızdır. Aksine cildinizin daha çok gerilmesini ve sıkılaşmasını sağlayan spor aynı zamanda sağlıklı yaşamın da bir parçasıdır.

Eğer egzersiz ya da spor yapmaktan hoşlanmayan biriyseniz sizin için önerdiğimiz bazı tavsiyeleri gün içerisinde uygulayarak yine kilo verebilirsiniz. Ancak önerilerimiz asla bol tempoda yapılan bir sporun yerini almayacaktır. Önerilerimiz sadece size daha fazla hareket alanı sağlayacak ve en azından egzersiz yapmış kadar etkili olacaktır. İşte o öneriler;

– Gün içerisinde kendinize daha fazla hareket alanı sağlamaya çalışın.

– Eğer çalışan biriyseniz ve evinizle işiniz arası yakınsa mutlaka yürümeyi tercih edin. Eğer bu mesafe uzun ise ve bu nedenle otobüs ya da başka bir araç ile gidiyorsanız bir durak önce inip yürümeyi tercih edin.

– Eğer ev hanımıysanız mutlaka gün içerisinde marketten alınacak ihtiyaçlarınızı kendiniz almaya ve daha uzak bir marketi tercih etmeye özen gösterin.

– Çocuğunuz okula yürüyerek gidiyorsa mutlaka sabahları ona eşlik edin. Bu şekilde hem erken uyanmış olacak hemde kısa bir mesafe olsa dahi fiziksel bir enerji harcamış olacaksınız.

– Asansör yerine merdiven kullanmayı be merdivenleri ikişer ikişer çıkmaya çalışın.

-Günlük ev işlerini yaparken ev hanımlarının ne kadar efor sarf ettiklerini biliriz. Bu nedenle günlük ev işlerini yaparken daha çok terlemeniz için thermal eşofman giyebilir ya da problemli olan bölgelerinize poşet sararak işlerinizi yapabilirsiniz.

– Tüm gün boyunca bol su içmeye ve az miktarda yemek, ekmek yemeye dikkat edin.

– Dans etmek spor kadar olmasa da yine çok fazla kalori harcamınızı sağlayan yöntemlerden biridir. Bu nedenle hareketli olan dansları yapabilir hatta kurslarına yazılarak hem eğlenebilir hemde kilo verebilirsiniz.

–  Eğer evinizin içi merdivenliyse, merdivenleri daha sık kullanabilir en az arka arkaya 5 defa inip çıkabilirsiniz.

Her ne kadar spor ve egzersiz yapmanın yerini tutmasa da bu basit öneriler bile kısa sürede birkaç kilo fazlalılığınız gözle görülür bir şekilde ortadan kalkmasına yardımcı olacaktır.

Aşağıdaki Kelimelerden Sitemize Ulaştınız;

sağlıklı yaşam, sağlıklı beslenme, diyet yapmadan nasıl kilo verilir, diyet yapmadan kilo verme yöntemleri, egzersiz yapmadan kilo verme yöntemleri, spor yapmadan diyet yapılır mı, diyet yaparken spor yapmak şart mı, basit egzersizler, zayıflama önerileri, kilo verme yöntemleri, zayıflama yöntemleri, basit öneriler ile zayıflama,egzersiz yapmadan nasıl kilo verilir