Eğlenerek formda kalın

Son dönemlerde büyük ilgi gören zumba, realryder, krankcycle, beat it gibi egzersizler, eğlenerek spor yapmak ve kısa zamanda önemli miktarlarda kalori yakmak için ideal seçimler. Yaz kilolarıyla baş etmek için diyet ve egzersiz hazırlığında olanlara ilk önerimiz, önce doktor kontrolünden geçmeleri. Daha sonraysa uzman spor eğitmeni ve diyetisyenle işbirliği yapmaları.

Kısa zamanda sonuç alın

Amerika, ingiltere, kanada, çin, tayvan, italya ve portekizinde aralarında olduğu 35’ten fazla ülkede üç milyondan fazla bağımlısı olan zumba egzersizi son günlerin en popüler spor aktivitelerinden. Uzman eğitmen eşliğinde yapılan bir saatlik zumba egzersiziyle 500’den fazla kalori yakabilirsiniz. Hatta zumba sayesinde 10 gün bile olmadan bir beden küçüldüğünüzü fark edebilirsiniz.

Zumba: Latin dans ritimlerini dinamik egzersiz hareketleriyle birleştiriyor. Bu sayede egzersizi rutin bulanlara spor yapmaları için cazip bir alternatif oluşturuyor. Zumba sayesinde egzersiz yaptığınızı fark etmeden tüm vücudunuzu güçlendirip ve şekillendirmeniz mümkün.

Günümüzün bu favori egzersizi, kasları güçlendiriyor, kan basıncının kontrolüne yardımcı oluyor, vücut yağlarını azaltıyor, fiziksel görünümü, dengeyi ve duruşu geliştiriyor. Başta karın ve kalça olmak üzere tüm vücudunuzun forma girmesini sağlıyor.

Krankcycle: Uzman bir eğitmen eşliğinde hem ayakta hemde oturarak tek ve çift el kullanımıyla yapılan bu egzersiz kasların güçlü kalmasını sağladığı gibi sporcuların performanslarınında düşmesini önlüyor. İdeal bir kardiyo egzersiz sunarken ana kas gruplarının çalışmasınada olanak sağlıyor.

Yelken, yüzme, kürek, dağcılıkla ilgilenen sporcular içinde çok iyi bir egzersiz programı. Koordineli hareketler serisiyle karın kaslarını güçlendiren bu egzersiz vücudun dengesini sağlıyor. Normal kardiyo yada ağırlık egzersizlerinden daha iyi sonuçlar alınabilmesine yol açıyor. Kranking sırasında vücudun oksijen kullanımı arttığı için yağlar ve kaloriler daha etkin şekilde yakılıyor. Krankcycle ile 30 dakikalık bir egzersizde 500 kalori yakabilirsiniz.

50 dakikada 650-700 kalori: Bir diğer eğlenceli spor aktivitesi ise realryder. Realryder sayesinde açık alanda bisiklete biniyor gibi hissediyorsunuz. Gerçek bir bisiklet gibi yatan, dönen, eğilen ilk kondisyon bisikleti olan realryder bu yönleriyle fitness dünyasının yeni trendi.

Yaz mevsiminde formda görünmek için eğlenceli bir aktivite arıyorsanız, uzman bir eğitmen eşliğinde yapabileceğiniz realryder egzersizi, ideal bir seçim olabilir. Herhangi bir kondisyon bisikletinden çok daha rahat olan realryder ile, bacaklar, gövde, kardiyo, denge, iç ve temel kas gruplarını hedef alan tüm vücut egzersizleri yapılabiliyor.

Yağ yakımına yönelik bir aerobik antrenman sağlayan realryder ile zihinsel rahatlama sağlayan ve herhangi bir kondisyon bisikletinden çok daha fazla eğlendiren bir dizi fiziksel egzersiz yapılabiliyor. Sola ve sağa 45 derece yatıp gerçek bir bisiklet gibi hareket ettiği için tüm temel kas gruplarını çalıştıran realryder dinamik hareketliliği sayesinde kullanıcının dengesini geliştiriyor ve daha çok kalori yakılmasını sağlıyor.

Müzikal vuruş: Keyifli latin müziği ritimleriyle kick-boxing tekniklerinin birleştirildiği beat it egzersizi boks çuvalı ile çalışılabildiği gibi beat it ghost adı verilen çuvalsız egzersizlerlede yapılabiliyor. İngilizce vuruş anlamına gelen beat kelimesinin bu egzersizdeki karşılığı müzikal vuruş. Beat it zayıflamak, toksinlerden arınmak, negatif enerjiyi boşaltmak, kendini koruma içgüdüsünü harekete geçirmek, ritim ve kondisyon duygusunu kazanmak için ideal bir egzersiz.