Doğru Egzersiz İle Kontrollü Kilo Verin

Zayıflamak isteyenler için uygun ve ideal diyetlerin yanı sıra hareket miktarları yani egzersizleri de önemlidir. Herkes her egzersizde başarılı olup da kilo veremiyor maalesef, bu durumu ortadan kaldırmak için kendimize uygun bir diyet seçtiğimiz gibi kendimize uygunda egzersizler seçmeliyiz.

Bunun yanı sıra egzersiz sırasında ve sonrasında yapılan hatalar ile de kilo vermek güçleşebiliyor. Peki, nedir o hatalar gelin birlikte inceleyelim ve o hataları bir daha yapmamaya özen gösterelim;

Esneme hareketlerinin yetersiz olması:

Kilo vermek açısından kaslarınızın iyi bir şekilde çalışması çok önemli o yüzden spordan önce esneme yani ısınma hareketleri bu durumu kolaylaştırarak tüm kas ve vücudunuzu harekete geçirip, spor sırasında daha fazla verim alabilirsiniz.

ef00ba0a362f3acbc431a4acabf49efb.jpg_srz_1280_800_85_22_0.50_1.20_0.00

Aşırı ağırlık kaldırmak:

Ağırlık kaldırmak yaralanmaların ve ağrıların en çok görüldüğü çalışma türüdür. Bu şekilde hem vücudunuza zarar vermiş olursunuz ve belki de bir dahaki sefere canınız spor yapmak istemez ve her şeyi yarıda bırakmış olursunuz.

Aşırı düzeyde egzersiz yapmak:

“Acı yok kazanç yok” günleri artık geride kaldı. Eğer etkili bir şekilde kilo vermek istiyorsanız, bunun en iyi yolu, uzun süre devam edilen orta düzeyde çalışmalardır.

1687972971

Yeterli yoğunlukta egzersiz yapmamak:

Yaptığınız çalışmaların sonuçlarını görmek istiyorsanız, yani düzenli kilo vermek istiyorsanız, spor programınızın etkili olmasına dikkat etmelisiniz.

Sizde bu şekilde bir çalışma programı gösterirseniz, etkili şekilde kilo verebilirsiniz.

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız:

Spor hataları, sporda uyulması gereken kurallar, spor da dikkat, en çok terleten sporlar, en çok yağ yakan sporlar, basen eriten hareketler, kalça eriten hareketler, göbek eriten hareketler, kol zayıflatma yolları, kas yapan hareketler, sıkılaştıran hareketler, zararlı sporlar, ağır sporlar