Detoks hiç bu kadar lezzetli olmamıştı

Yazın kendisini hissettirmeye başladığı ilk günlerde, kızartmalar, hamur işleri gözünüze daha mı lezzetli görünmeye başladı. Detoksun faydasına inanıyor ama lezzetsiz ve yapımı zahmetli olduğunu düşünüp, kendinize hep bir sonraki hafta detoksa başlama sözü mü veriyorsunuz? Vücudunuzda biriken su, sizi birkaç kilo fazla mı gösteriyor? Peki ya yorgunluk sorununa ne diyeceksiniz? Hep kendinizi yorgun mu hissediyorsunuz?

Lezzet ve sağlık tek bardakta buluşuyor

Sezon Kırmızı Pirinçli Detoks Kokteyli, toksinlerden arınmayı bir lezzet şöleni haline getiriyor. Bu kokteylin içinde vitamin ve lezzet kaynağı elma, havuç ve nar zencefilin tazelik hissiyle buluşuyor.

Regl ağrılarına son ver ince görün

Vücudunuzda biriken ve sizi olduğunuzdan daha kilolu gösteren fazla suyu attıran, menstrüasyon dönemizi daha kolay atlatmanızı sağlayan, b vitamini takviyesiyle kendinizi daha dinç hissettiren kırmızı pirinçle buluşuyor. Sunumu şık, hazırlanması kolay ve lezzetli ve sağlık fışkıran bu kokteyl yazın favori içeceklerinden olmaya aday

Çocuklar da bayılıyor

Kokteylin yaratıcısı ise Sezon Pirinç Gurme Direktörü Esra Erdoğan. Her kadının sağlıklı ve genç görünmek istediğini dile getiren Erdoğan, “Detoksun önemini artık hepimiz biliyoruz. Vücudumuzdan attığımız toksinin bize kendimizi ne kadar iyi ve sağlıklı hissettireceği de ortada. Ancak hepimizin aklına detoks deyince, tatsız, tutsuz yapımı zahmetli yiyecek ve içecekler geliyor. Bu kokteyli hazırlarken, içmekten keyif alacağım, başka erkeklerin hatta çocukların da içmekten mutluluk duyacağı serin ama sağlık dolu bir kokteyl yaratmak istedim. Kırmızı pirincin vücutta biriken suyu attıran, b vitamini desteğiyle dinçleştiren, regl dönemindeki krampları azaltan etkisiyle, meyvelerin lezzetini, vitaminini buluşturan bir formül yarattım. Sağlıkla lezzetin bir arada olabileceğini, bu tür lezzetlerin sadece birkaç dakikada yaratılabileceğini anlatmak istedim. Sonuçtan son derece mutluyum. Yazın buzlu şık kokteyl bardaklarında dostlarınıza, sevimli sunumlarla çocuklarınıza sunabileceğiniz lezzet dolu bir bardak imkansız değil” dedi.

SEZON BADEM SÜTLÜ KIRMIZI PİRİNÇ DETOKSU
MALZEMELER

2 Kişilik

½ Bardak Sezon Sezon Kırmızı Pirinç (haşlanmış ve blendardan geçirilmiş)
½ Bardak Havuç Suyu
½ Bardak Elma Suyu
½ Bardak Nar Suyu
1 Bardak Çilek (Rondo’dan geçirilmiş)
1 İnce dilim zencefil (rendelenmiş)
İsteğe bağlı 1 Yemek Kaşığı Agave Şekeri ya da diğer Doğal Şeker (Stevia veya Akçaağaç Şurubu)
1 Bardak badem sütü (ev yapımı olarak tarifin yanı sıra büyük marketlerde hazırı var)

Hazırlanışı:

Kırmızı Pirinci haşladıktan sonra badem sütü ile el blenderından geçirin. Daha sonra karışıma diğer malzemeleri ekleyerek servise sunun.

Badem Sütü Yapmak İçin:

Malzemeler:
1 Kase çiğ Badem
4 Su bardağı su

Hazırlanışı:

Bademi 1 gece önceden derin bir kapta yeterince suyla ıslanmaya bırakın. Ertesi günü suyunu süzerek 2 su bardağı su ile blenderdan geçirin. Daha sonra kalan 2 bardak suyu da ilave edin ve blenderdan geçirmeye devam edin. Karışım peynir kıvamına gelene kadar karıştırmaya devam edin. Daha sonra hava almaz bir kabın içinde buzdolabına kaldırın. 3-4 gün içinde tüketin ve kullanmadan önce çalkalamayı unutmayın…

Süslemek İçin: Küçük domatesleri (cheryy) süs çubuklarına geçirerek görsellik katın.