Delikanlı kız Demet’ten çok özel açıklamalar

 

Eski sevgiliye meydan okumak isteyenlerin ilacı. Demet Akalın yeni albümü Aşk ile döndü. Yani yeni şarkılarını ezberlemeye hazır olun, zaten başka şansınız yok!

İster âşık olun, ister burun kıvırın “Demet Akalın” diye bir fenomen var hayatımızda. İtiraf edin! En az 1 Demet Akalın şarkısını ya da en azından nakaratını ezbere biliyorsunuz ve evet Nihat Odabaşı’nın fotoğraflarındaki kadar güzel bir fiziğe sahip ayrıca başka kadınları çatlatacak kadar da rahat.

Demet Akalın fotoğrafları..

Bu kez intikam dolu şarkılar gitmiş, daha mutlu aşk şarkıları gelmiş sanki. Nedir bu değişikliğin nedeni?

Yine klasik bir intikam şarkısı var ama “Artık mutlu aşk şarkıları okumak istiyorum” diyordum hep, öyle de oldu. Benden çok uzaklaşan şarkılar değil gerçi… Geçen albümde “Olacak Olacak”, “Evli Mutlu Çocuklu” ile başladım böyle şarkılar okumaya. Çok da sevildi. O yüzden bu stil devam ediyoruz.

Yoksa siz artık daha mutlu olduğunuz için mi böyle şarkılar söylemek istiyorsunuz?

Biraz onun da etkisi var. Biraz da samimi şarkıların kalıcılığına inanıyorum. Damar şarkılar okusaydım, o moda olmadığım için dinleyicilere o elektrik geçmeyecekti.

 Aşk nedir sizce?

Huzur… Şu an için bana hissettirdiği o. Eskiden hep aşkı acıyla eşdeğer zannederdim ama şimdi sadece “Huzur” demek.

“Demet Akalın şarkıları” denilince hemen herkesin bildiği şarkılar geliyor akla. Sizi gizli gizli dinleyenler bile var. Bu işin bir sırrı var mı?

Çok hoşuma gidiyor bu. Her yerde çalınabiliyor şarkılarım. Otomobilde, düğünde, plajda. Artık maçlarda devre arasında bile çalıyor. Bir şarkı patlatıp diğerlerini doldurma yapmıyorum. Bu yüzden de herkesin farklı bir favorisi oluyor. Bu da benim için daha büyük bir mutluluk kaynağı ve doğru yolda olduğum mühürleniyor. Kendi şarkılarının kendi şarkılarınla yarışması da çok hoşuma gidiyor. İşin sırrı tamamen samimiyetle alakalı. Zorlama yapmıyorum hiçbir şeyi. Benim yolumu izleyenler Erdem Kınay’a gidip “Bana da Olacak Olacak gibi bir şarkı yap” falan diyormuş. Ama samimiyet olmayınca o kadar eğreti duruyor ki! Bir de şarkıyı söyleyip sonra “Kendi hayatımla alakası yok” diyorlar ya…
E kimle alakası var o zaman?

Çok hırçın, bıçkın delikanlı tadında olduğunuzu düşünenlerin sayısı hiç de az değil. Öyle misiniz gerçekten, yoksa duygusallığınızı bu imajla gizlemeye mi çalışıyorsunuz?

O imajdan rahatsız değilim ama belki de gerçekten duygusallığımı kapatmak içindir.

Yani gerçekten sinirlenince birini dövebilir misiniz mesela?

Kadın dövmüşlüğüm vardır mesela, açma şimdi o konuları. Daha geçen gün gece kulübünde bir kadını dövdüm.

BEN DE ÖZLEDİM

Albümde Ferdi Tayfur’un Ben de Özledim şarkısını da okudum. Sahnede söylemekten de zevk alıyordum. Aslında kendim için söylüyordum ama baktım çok güzel tepki alıyoruz, yeniden düzenledik.

“ÇOK KONUŞANLARIN ÇENESİNİ KAPATTIM”

Formula 1’de İstiklal Marşı’nı söylemek acayip heyecan vericiydi. Çok konuşanların çenesini de kapattığım için ayrıca çok büyük mutluluktu. Ama söylerken, profesyonellikten uzak bir genç kız hali geldi üzerime. Marş bitince hazır ola geçip verdiğim selamdan da anlaşıldığı gibi!

HT Magazin