Deforme güzellikten hoşlanırım

L’oreal Paris Miss TurkeyGüzellik Yarışması, Fox’ta yayınlanmaya devam ediyor. Yarışmanın jürisini Demet Akbağ, Ece Sükan, Koray Kasap ve Can Sandıkçıoğlu oluşturuyor. 11 hafta sürecek yarışmanın ilk elemesi geçtiğimiz cumartesi yapıldı. Yirmi adaydan beşi yarışmaya veda etti. Aynı evde yaşamaya başlayan kızları, bugünden itibaren ekran başındaki izleyiciler de yakından tanıma imkanı bulacak. İlk kez böyle bir organizasyona katılan oyuncu Demet Akbağ, jüri üyeliği görevini anlattı ve güzellikle ilgili görüşlerini paylaştı.

TATİLE ÇIKACAKTIM AMA…

‘L’oreal Paris Miss Turkey’de jüri üyesi olma fikri nasıl ortaya çıktı?

Yarışmanın sorumluları; Pelin Akat ve Levent Altınay getirdiler teklifi… Televizyonda bir iş yapmayı planlamadığım bir dönemdi. ‘Eyyvah Eyvah 2’nin keyfini sürüp yaz tatiline çıkarım derken, eğlenerek yapabileceğim bu projeyi anlattılar bana. Sevdim ve kabul ettim.

Sizce güzellik nasıl ölçülür?

Güzellik benim için zekayla, davranışla ve terbiyeyle bütündür. Mükemmel ölçülere inanmam. Tam tersi, deforme güzellikten hoşlanıyorum. Sadece fizyonomisi güzel birinin diğer özellikleri eksikse bana bir anlam ifade etmiyor.

Bu haftadan itibaren kızlar aynı evde yaşamaya başlıyor. Jüri üyeleri de onları izleyerek tanımaya çalışacak. Peki siz nelere dikkat edeceksiniz?

Birbirleriyle iletişimlerinin nasıl olduğuna, yalnızken ya da bir iki kişinin arasındayken nasıl davrandıklarına bakacağım… Heyecanını bastırıp jüri üyelerinin önünden prenses edasıyla geçebilenler daha avantajlı…

PİJAMA GİYEN KRALİÇELER

Sizce böyle bir yarışma formatı, eski güzellik yarışmalarına göre nasıl bir sonuç verecek?

Bizim için ve seyirci için çok avantajlı. Sahnede kuğu gibi süzülen kraliçe adayları, evde pijamalarıyla bize ne kadar kraliçe gibi görünecekler, bunu görmüş olacağız. Kızlar için zor elbette. Bu yarışmalar tüm dünyada güzel vakit geçirmek ve deneyim kazanmak için yapılıyor.

Espri yeteneğinin ve hazırcevaplığın, zekanın da belirtisi olduğu bir gerçek. Bir komedyen olarak seçim yaparken buna da dikkat edecek misiniz?

Elbette… Espri yapabilmek ve yapılan espriyi anlayabilmek gerçekten zeka gerektirir. Bu konuda dikkatli olmalarını söyleyebiliriz kızlara şimdiden.

‘Eyyvah Eyvah 2’de, mankenlere taş çıkartan görüntüleriniz var. Film için özel bir diyet uyguladınız mı?

Film için değil tam olarak ama kendim için yapıyorum. Zaman zaman diyet uyguluyorum. Ayrıca bir hocayla birlikte kondisyon çalışıyorum.

Önerebileceğiniz, kendinizin de uyguladığı güzellik tüyoları var mı?

Her daim sağlıklı beslenmek ve gülmek… Çünkü içten gülen her kadın güzel olmayı da becerebilir.

BU OYUNU İYİ OYNAYAN KRALİÇE SEÇİLİR

Sizce kraliçe adayı kızlar birinci seçilebilmek için nasıl bir taktik uygulamalılar?

Kızlar gecegündüz aynı evi paylaşacak. Kraliçe olmak bu oyunu iyi oynamakla ilgili. Hepsinin 24 saat birer ‘kraliçe adayı’ olarak yaşamaları gerekiyor… Ama unutmamak gerekir ki bu nihayetinde eğlence… Kazananın hayatı değişecek ama kaybedenlerin hayatlarında bir eksiklik olmayacak. Olmaması da gerekiyor.

MALİKANEDE YAŞAYACAKLAR

Güzeller bugünden itibaren, finale hazırlanmak için bir malikanede yaşayacaklar. Evde geçirdikleri anlar ve özel görevlerdeki performansları hafta içi her gün Fox TV’de olacak. Hazırlık dönemi boyunca kraliçe adaylarına uzmanlar eşlik edecek. Eğitmenler; danstan modaya, spordan diyete kadar birçok konuda tarzlarını oluşturmaları için güzellere yardım edecek.