Daha fazla yağ yakmak için..

 

Koşu Bandı

Koşu bandının üzerinde TV kanallarını izleyerek yürüyorsanız, dergi karıştırıyorsan vazgeçin. Bunun bir faydası yok.

Fazla yağ yakmak için: Koşu bandında daha hızlı ve ileri doğru odaklanarak hareket edin.

Parmak uçlarınla kendinizi yukarı doğru iterek kalçanızı sıkılaştırın

Kardiyo egzersizlerinin sonunda hızını düşürün.30 saniye boyunca bacaklarını yürüyüş bandının dışına koyarak durun, 30 saniye yürüyün, 30 saniye geriye doğru yürüyün, 30 saniye ileri doğru, koşu bandının yan tarafında durup sağ ayağını sürüyerek 30 saniye yürüyün. Sonra sol ayağınla aynı hareketi 30 saniye boyunca yapın.

Merdiven Çıkma

Son altı aydır kalçanla öne doğru eğilmiş, dirsekleriniz kenetli, kolaylaştırmak için elleriniz trabzanlarda, en sevdiğiniz programın yedince seviyesinde takılıp duruyorsunuz. Daha fazla yağ yakmak için;

Kürek kemiklerinizin arasında bir balon sıkıştırıyormuş gibi dik durun. İyi duruş karın ve sırt kaslarını güçlendirir.

Küçük step makinesindeyseniz her beş dakikada bir adımlarınıza büyük ve yavaş adımlar ekleyin. Bu hareket bacak kaslarınızı zorlar. Genelde büyük adınlarla yürüyorsanız adımlarınızı küçültün.

Koşu

Koşmaya başladıktan sonra hep aynı sürede aynı yerde oluyor ve koşunuz hep aynı sürede bitiyorsa biraz değişiklik yapmak şart;

Daha uzun koşun

Farklı yollarda ve zeminde koş. Günde 30 dakika koşuyorsanız üç gün boyunca şöyle yapın: İlk gün genel hızınızdan daha yavaş fakat 40 dakika koşun. İkinci gün hızını yükseltin ama 20 dakika koşun. Üçüncü gün bir dakika boyunca hızlı koşun iki dakika yavaş ve bunu 6-10 defa tekrarlayın.

Koşudan sonra bacak egzersizleri yapın. 15 saniye diz çekme hareketi yapın. Bir dizinizi üst bacağınız yere paralel olacak şekilde yükseltin. Birbirini izleyen hızlı hareketlerle bacaklarınızı değiştirin. Bir dakika koşun. Ardından 15 saniye topuklarınızla kalçanıza vuracak şekilde koşuyor gibi yapın.