Çölyak hastalarına Özsüt’ten glutensiz pasta

Özsüt’te Karaorman pastaları sipariş üzerine, buğday unu yerine glutensiz un kullanılarak hazırlanabiliyor. Glutensiz ekmekler ise sade, mısırlı ve çok tahıllı çeşitleriyle tam bir keyif yaşatıyor.

Pasta tutkunlarının favorisi olan Karaorman pastasının muz, vişne, krokan ve frambuazlı çeşitlerini çölyaklılar için özel olarak üreten Özsüt, üretim sürecinde büyük bir hassasiyetle çalışıyor. Karaorman Muz, Karaorman Krokan, Karaorman Vişne ve Karaorman Frambuaz, 2 gün önceden sipariş verilerek Özsüt şubelerinden temin edilebiliyor.

Glutensiz ekmekler ise sade, mısırlı ve çok tahıllı olarak Özsüt şubelerinde bulunabiliyor. Böylece çölyak hastaları kahvaltıda veya yemeklerde ekmek keyfini sonuna kadar yaşayabiliyorlar.

Özsüt, glutensiz lezzetlerin üretimini, diğer ürünlerin yapımına başlamadan önce, özel üretim sahasında tamamlıyor. Hijyen ve dezenfekte işlemlerini ise büyük bir titizlikle yerine getiriyor. Glutensiz kek ile birlikte kullanılan glutensiz krema ve pasta süsleme ürünlerini de yine aynı titizlik ve hassasiyetle hazırlıyor. Özsüt, çölyak hastalarının lezzet keyfi için büyük bir özenle çalışarak enfes pastalar ve ekmekler oluşturuyor.