Çiğ Gıda Diyeti İle Kilo Verin

besinler_ve_Zayiflama_-CoverHerkeste ramazan telaşı, bayram telaşı derken büyük koşturmalar yaşanıyor şu sıralar ve herkesin en çok istediği şeylerden birisi de ramazan da kilo alanlar için çabuk bir şekilde formuna kavuşmak malum tatil sezonu da bir türlü bitmedi ve bu yüzden herkesin en çok başvurduğu diyetler ise güncel diyetler oluyor ve tüm yaşam koçları, diyetisyenler, sosyal medya bu konuda insanlara birçok örnek sunabiliyor.

Bunun için size bugün ünlülerin en çok tercih ettiği diyetler arasında yer alan çiğ gıda diyetini yorumlamak istedik; çiğ gıda diyeti vejetaryen diyetine benzemektedir ve hiçbir gıdanın 118 derecenin üstünde ısıtılmaması gerekir.

Çiğ işlenmemiş bitkisel gıdaların ağırlıklı olduğu bu diyet, kişiye net bir cilt, daha yüksek enerji ve kilo vermeyi vaat etmekte ve hastalık risklerini ortadan kaldırdığı söylenmektedir.

Çiğ gıda diyeti yiyecekleri pişirmenin ve gıdaların doğal enzimlerini ve besin değerlerini öldürdüğü bununda enzimlerin sindirimini ve kronik hastalıklarla mücadele için vücudu etkilediği fikrine dayanmaktadır.

Çiğ işlenmemiş çoğunlukla organik gıdalar düşünün, çiğ meyve sebze, fındık, tohumlar, filizlenmemiş tahıllar, pastörize edilmemiş süt ürünleri, çiğ yumurta et ve balık yiyebilirsiniz, 118 derecenin üzerinde pişirilmiş besinler yasak.

Çiğ gıda diyetine multivitamin takviyeleri ile beslenme eksikliğindeki vitamin ve minerallerin eksikliği giderilebilir.

Çiğ Gıda Diyet Menüsü:

Kahvaltı:

Taze meyve,

Hindistan cevizi suyu,

Veya yeşil meyve suyu

Yulaf ezmesi

Öğle yemeği:

Smoothie

Salatalık sandviç

Veya lahana salatası

Akşam yemeği:

Çorba ve spagetti

İçecekler:

Saf su, taze sebze suyu, smoothie, Hindistan cevizi suyu, pastörize edilmemiş süt

Çiğ gıda diyetini uygularken günlük 1250 kalorinin geçmemesi gerekir. Uzun süre devam etme zorunluluğu içerisine girmeyin. Bu diyeti uygularken 1 haftada, 1 kilo vermeniz muhtemeldir