Chia Tohumunun Faydaları Ve Zararları

Chia Tohumu Nedir?

Salvia hispanica adlı nanegiller familyasında yer alan bir bitkinin tohumudur. Chia tohumu içeriği bakımından yüz yıllarca öncesinden kullanılmaya başlamıştır. Chia bitkisi köken olarak Güney Amerika kökenli bir bitki olan chia tohumu Bolivya, Arjantin, Meksika’da yetişmektedir. Özellikle Güney Amerika yerlileri tarafından yıllarca sade bir şekilde ve diğer besinler ile karıştırılarak kullanılmıştır. Tohum olduğu için bozulmadan yıllarca kalabilen Chia tohumu yüksek enerjili bir besin kaynağıdır.

Chia Tohumu

Chia Tohumunun Faydaları

Chia tohumu kolestrolün kontrol altında tutulmasını sağlar hem de kan basıncını düzenleyerek yüksek tansiyon riskini en aza indirir.Kan basıncını düzenlemesi damar sertliği rahatsızlıklarının önüne geçer böylece kalp- damar sağlığını korumuş olur. Kan şekerini dengeler ve tip-2 diyabet rahatsızlıklarına karşı faydalıdır. İçerdiği antioksidanlar sayesinde kanser hücrelerinin oluşumunu önler. Bol lifli yapısı bağırsakları harekete geçirir.Kalsiyum ve fosfor içerdiği için kemik ve iskelet sisteminin sağlıklı gelişim göstermesini sağlayarak eklem ve kemik hastalıklarının oluşmasını önler. Esansiyel yağ asitleri, verimli sinir iletimini destekler. Romatizmalı hastalar için yararlıdır.

Chia Tohumu

Chia tohumları metabolizmayı artırır ve aynı zamanda yağsız kas kütlesini artırır. Zengin besinli gıdalardan biridir, ama kalorisi düşüktür. Yani, chia tohumu kilo kaybı ve kilo bakım programları için kullanılır. Kilo vermeyi sağladığı gibi yağ tutumununda önüne geçer.

Chia Tohumu ile zayıflama

Chia tohumu Türk mutfağında çok bilinmemekle beraber yeni yeni adını duyurmaya başlamıştır. Bu durum kullanım sorunlarına, nasıl tüketirim sorularına yerini bırakmıştır. Bu duruma tavsiye olarak Chia Seti ürünü üretilmiştir.  Çay, shake tozu ve chia tohumundan oluşan ürün kullanım çeşitliliği sağlar. Ayrıca kilo verme sürecinizin hızını arttırırken enerjinizin de sağlam olması konusunda faydalıdır.

Chia Tohumu Zararları

Her besinin besin intoleransı durumu oluşturduğu insanlar elbetteki vardır. Burada chia tohumunu kötü ilan etmek haksızlık olacaktır. Chia tohumu kanı incelten özelliği ile yüksek tansiyon hastaların faydalıdır. Bunu göz önünde bulundurursak düşük tansiyon sorununuz varsa baş dönmesi, halsizlik gibi durumlara yol açabilir. Bu nedenle düşük tansiyon durumu yaşadığınız dönemlerde chia kullanımına ara vermelisiniz. Süt ve süt ürünleriyle tüketimi  daha sık olduğu için gaz problemi oluşturabilir. Bunun önüne geçmek adına laktozsuz süt kullanımını önermekteyiz.

chia

Trigliserit oranınız yüksekse ürünü doktor kontrolünde kullanmanız daha doğru olacaktır. Bu süreçte 3 günde 1 kullanımı da deneyebilirsiniz. Prostat kanseri konusunda etkili değildir. Bu nedenle prostat riski olan kişilerin kullanmaması daha doğru olacaktır. Görüldüğü üzere chia tohumunun zararları kişinin sağlık sorununu bilmeden bilinçsizce kullanmasından kaynaklıdır. Eğer bu tür rahatsızlıklarınız yoksa kullanılması tavsiye edilen bir üründür.

Chia Set Nedir?  Nasıl Kullanılır?

Chia Set; Chia Tea, Chia Shake ve Chia Seeds ürünlerinden oluşan bir settir. Chia tea ve Chia shake kilo verme sürecini hızlandırmak amacıyla bitkisel özler ile desteklendirilmiştir. Aylık metabolizma hızına bağlı olarak 4 ile 8 kilo arasında verilebilir. Yerleşmiş yağların yakılmasına katkı sağlar. Düzenli kullanımlarda kalıcı ve sağlıklı kilo vermeye yardımcı olur.

chia seti

Chia Tea Kullanımı; Günde 2 defa kullanılması yeterlidir. 1 fincan sıcak su içerisine 1 adet süzen poşet atılır ve 3-5 dakika kadar demlemeye bırakılır.

Chia Shake Kullanımı;  1 yemek kaşığı shake tozunu 1 su bardağı süt ya da 1 su bardağı ayran ile iyice çalkalayarak elde edilen sıvı besindir. Günde 1 kaşık kullanımı yeterlidir.

Chia Seeds Kullanımı; 1 yemek kaşığı chia seeds 1 kase yoğurt ya da 1 su bardağı süt ile yarım saat bekletildikten sonra tüketilmelidir. Günde 1 kaşık yeterli olacaktır.

Chia Set Nerede Satılır?

Chia Set’e http://www.chiatohumuseti.com/ adresinden ulaşabilirsiniz. Tüm Türkiye ve Avrupa’dan sipariş verebilirsiniz. Hızlı kargo ve kapıda ödeme imkanı ile ürününüze en kısa zamanda faturalı olarak ulaşabilirsiniz.

chia seti

Bize bu kelimelerden ulaştınız : Chia tohumu , Chia tohumu zayıflatır mı , Chia tohumu nedir, Chia tohumu nasıl tüketilir, Chia Tohumu nereden temin edilir, Chia tohumu zayıflatıcı , Zayıflama ve diyet , zayıflama , nasıl zayıflayabilirim, Chia ile zayıflama , chia çayı , chialı shake , chia shake , Chia set  , chia tohumu seti

 

Ürün Seçiniz


Teslimat Bilgileriniz
Ad Soyad
Telefon Numaranız
E-Posta
Teslimat Adresi
Ülke
Şehir
İlçe
Sipariş Notu

Ödeme Yapınız

Kredi Kartı İle Ödeme
Kart Sahibi
Kart Numarası
Son Kullanım Tarihi
CVC

Mesafeli Satış Sözleşmesini Okudum ve Kabul Ediyorum. Bu bilgiyi göndererek, yukarıda vermiş olduğum bilgiler doğrultusunda benimle iletişime geçme yetkisini vermiş bulunuyorum. Bu web sayfasının Gizlilik Politikasını kabul ediyorum.