Cemile Osman’ı mı Mete’yi mi seçecek – Tıkla İzle

Mete ve Ali Kaptan, evlerini yutan alevlerin arasından canlarını kurtardılar ama görünüşe göre onları çok daha zor günler bekliyor…

Yine izlenme rekorları kıran bölümde evi yakan Mete, babası kendisinden şikayetçi olunca, bileğine kelepçeli benzin bidonuyla birlikte peşindeki polislerden kaçmak zorunda kaldı.


Öyle Bir Geçer Zaman Ki 14.Bölüm özeti-

Önce sokakta yaşayan evsizlerle karşılayan Mete, onların saldırısına uğradı ve ayakkabılarını çaldırdı.

Geçirdiği şokun etkisiyle yarı bilinçsiz halde yürüyerek müzik öğretmeni İnci Hanım'ın evine gitti.

Sözlüsüyle birlikte sinemadan dönen İnci Hoca, Mete'yi o halde karşısında görünce ne yapacağını şaşırdı.

Mete'yi evine alıp önce bileğindeki benzin bidonundan kurtardı. Ancak, İnci Hoca'ya sürpriz yapmak için evine giden sözlüsü, yaptıkları gazetelere haber olan ve polisin peşine düştüğü Mete'yi orada görünce deliye döndü. Mete'yi polise ihbar edeceğini söyleyerek karakola gitti.

Bu arada evleri gözlerinin önünde yanıp kül olan Cemile ve çocukları önce komşularına sığındı sonra da çareyi inşaat halindeki yeni evlerine taşınmakta buldu.

Yangından kurtarabildikleri eşyaları yeni evlerine taşıyan aileyi orada da zorluklar bekliyordu.

Kapısı, penceresi bile olmayan evle ne yapacaklarını bilemeyen ailenin yardımına Berrin'in aşık olduğu Ahmet ile devrimci arkadaşları ve mahalle halkı koştu.


İnci Hoca da katıldı
Aile evi yaşanır hale getirmeye çalışırken, İnci Hoca da Mete ile birlikte onlara katıldı. Ama Cemile, Berrin, Aylin, Osman ve babaannelerinin sevinci, Mete'nin peşine düşen polislerin gelmesiyle yarım kaldı.

Mete'nin evde olduğunu bilen ve hakkındaki şikayet için karakola götürmek isteyen polislere Ahmet ve devrimci arkadaşları direniş gösterdi.

Gecenin karanlığında yağmur altında yaşanan bu kargaşaya bölümün son dakikalarında Ali Kaptan da dahil oldu.
 

Nafaka vermeyecek
Onun gelişi Cemile için yeni bir gerilim olur. Çünkü Cemile daha önce Ali Kaptan'ın Caroline ile kaldığı otele gidip Mete hakkındaki şikaetini geri almasını istemiş ancak ondan red cevabı almıştır. Ve bir de hayatını karartan yeni kararını. Ali Kaptan yanan evi tamir ettirmek için çok para harcaması gerektiğini söyleyerek Cemile'nin kalbine bıçak gibi saplanan haberi vermiştir: "Bu yüzden sana bir süre nafaka ödeyemeyeceğim!"

İşte bu tatsız konuşmanın ardından Ali Kaptan'ın gelişi bu tatsız geceyi daha da içinden çıkılmaz bir hale getirir.
 

Ali Kaptan Osman'ı istedi
Cemile ile konuşmak isteyen Ali Kaptan Mete hakkındaki şikayetini geri alacağını söyledi. Ancak karısını korkunç bir ikilemde bırakan bir şartı vardır. "Mete hakkındaki şikayetimi geri alacağım ama Osman'ı bana vereceksin. Osman bundan böyle benim evimde benimle birlikte yaşayacak!"

"Öyle Bir Geçer Zaman ki"yi soluk soluğa izleyen dizi tutkunları şimdi gelecek hafta Cemile'nin ne karar vereceğini merakla bekliyor.