Buruşuk ve Kırışık Ciltler için Bakım Önerileri

kırışık ciltCilt bakımı her ne kadar zor ve zahmetli olsa da en kısa sürede etki gösterip insanı en çok tatmin eden bakımdır. Yüzde ki ve bazı bölgelerde ki kırışıklıklar ve buruşukluklar göze kötü göründüğü için genellikle kapatma yöntemleri uygulanır.Bazı bakım ürünleri ile makyaj yapılan bu bölgelerde makyajın surat içerisin de kaldığı sürece sorun yokmuş gibi gözükebilir. Fakat bu uygulama kalıcı bir durum yaratmaz. Kalıcı bir etki için bitkilerden yararlanmak daha doğru bir uygulama olacaktır.

Cilt bakımı yaparken doğal bitkilerden faydalanılarak kısa süre içerisinde ciltde ki kırışıklıklar ve çatlamalar giderilebilir. Bunun için sizlere vereceğimiz tarifi uygulamanız ile kısa süre içerisinde gözle görülür değişiklikleri fark edeceksiniz.

Salatalığı suyunu çıkarana kadar ezin. Ezdiğiniz salata suyunu sütle karıştırarak bir krem haline getirin ve bunu bir maske halinde yüz bölümüne sürün. Kurumasını ve tenin içerisine nüfuz ettiğini düşündükten bir süre sonra maskeyi yüzünüzden temizleyebilirsiniz. Bu maske ile cildinizde ki gözenekler temizlenecek ve beslenecektir.

Daha da detaylı bir bakım yapmak isteyenler için ise ; Acı badem yağı, pirinç unu ve yumurtanın sarısı ile bir karışım yapabilirsiniz. Tüm ürünleri bir kaba koyun ve karışıtırın. Hazırlanan karışım krem kıvamına geldikten sonra duş almadan bir saat önce vücudunuza masaj yaparak sürün. Bir saat sonra duşta kremi temizlerken masaj yapmanız kremin etkisini arttıracaktır.

Sizlere vermiş olduğumuz püf noktalar ile buruşuk ve kırışık ciltlerinizin canlandığını görebileceksiniz. Yorumlarınızı ve etkilerini bizimle paylaşarak diğer kullanıcılara bilgi sağlayabilirsiniz.