Burun Estetiğinden Sonra Bunları Yemeyin!

Son zamanlarda giderek yaygınlaşan ve bayanların güzellik uğruna yaptıkları fedakarlıklardan biride estetik olmuştur. Özellikle şekil bozukluğu durumunda bayanların en çok rahatsız oldukları bölgelerden biride burunları olmuştur. Şekil bozukluğu nedeniyle kendilerini huzursuz hisseden bayan bu nedenle burun estetiği yaptırarak bu durumdan kurtulmak istemişlerdir. Ancak zorlu bir operasyon geçiren bayanlar operasyon kadar operasyon sonrasıda burunlarını dikkatle korumaya çalışmışlardır.

Ancak kimi zaman yapılan bazı yanlışlıklar ne yazık ki estetik sonrasında burnu korumak için yeterli olmamıştır. Bu yanlışlardan biride ne yazık ki yanlış beslenme alışkanlıkları olmuştur. Son zamanlarda sıkça haber konularından biride burun estetiği sonrasında ne yapmamız gerektiği olmuştur. Burun estetiği sonrasından burnun darbe almaması, bu konuda dikkatli olunmasın dışında son zamanlarda bahsedilen konulardan biride burun estetiği sonrasında beslenme olmuştur.

İlginç araştırma konularından biri olan bu durum beslenmenin estetik sonrasında etkili olup olmadığını gözler önüne sermiştir. Yapılan araştırmalar tüketilen bazı besinlerin burun estetiğine zarar verme üzerinde etkilerinin olduğunu ortaya çıkarmıştır. Bu nedenle eğer burun estetiği yaptırdıysanız mutlaka beslenme konusunda daha dikkatli ve hassas davranmanız önemlidir. Örneğin; ameliyat öncesi kanama riskinin artmasına neden olacağı için sarımsak kesilmelidir. Bunun dışında brokoli, karışık bitki çayları, süt baklagiller gibi gaz yapan besinlerin tüketimi azaltılmalıdır.

Bunun dışında kayısı, ananas, domates, yeşil biber, maden suyu, baharatlı yiyeceklerin tümü, böğürtlen, ahududu, yeşil çay, erik, kiraz, nar, ceviz, badem, turşu, lahana, kakao gibi besinlerin kanama bozukluklarına neden olacak yiyeceklerin tüketimine dikkat etmek önemlidir. Bunun dışında mutlaka estetik yaptırdığınız bölgenin hasar, darbe görmesini engelleyiniz. Çünkü bu durum tekrar şekil bozukluğuna neden olurken aynı zaman da farklı sağlık sorunlarının da oluşmasına neden olabilmektedir.

Aşağıdaki Kelimelerden Sitemize Ulaştınız;
burun, burun estetiği, burun güzelliği, burun yapısı, burun ameliyatı, burun estetiği sonra ne yapmalı, burun estetiğinden sonra nelere dikkat etmeli, burun estetiği sonrası bakım, burun estetiği sonrası beslenme, beslenme, nelere dikkat etmeli, güzellik, bakım, sağlık, burun kemeri, güzel burun