Bölgesel yağlara pratik elveda

Kadın ve erkeklerin en büyük sıkıntısı ile bölgesel yağlardan kurtulmak mümkün mü? Uzmanlara göre ayakta liposuction olarak bilinen yeni nesil yağ aldırma yöntemi ‘liposhaping‘ ile bölgesel yağlanmalardan daha kolay ve güvenli biçimde kurtulabilirsiniz.

Transmed Saç ve Kozmetik Cerrahi Kliniği, uzmanları liposhaping uygulamasını şöyle anlattı:
– Liposhaping, bölgesel olarak toplanmış fazla yağ birikimlerini uzaklaştırma ve vücut konturlarını şekillendirmeye yönelik bir uygulamadır.
–  Yağları çekmek için kullanılan mikrokanüller çok küçüktür.
–  Cilt altına verilen sıvı miktarı, vücudun emdiği miktardan daha boldur.
– Uygulama olan hastalarda minimal morluk ve şişlikler eşliğinde, pürüzsüz, godesiz ve izsiz sonuçlara ulaşılması hedeflenir.
– Hasta operasyondan bir gün sonra normal iş ve özel hayatına dönebiliyor.

KİMLERE YARARLANABİLİR?

– Vücutlarının belirli bölgelerinde yağ fazlalıkları bulunan, elastik cilde sahip, normal ağırlıktaki tüm kadın ve erkekler için liposhaping uygun bir işlem olabilir.
– Özellikle vücudun alt yarısı, üst yarısından bir beden büyük olanlar için ideal bir girişim olan Liposhaping, inatçı karın yağları, diz üstü, bacak içi, ayak bileği, bel kenarı, gıdı bölgesi, kol altı yağları ve sütyen izi yaratan sırt yağları için uygulanıyor.
– Her yaştan kadın ve erkeğe uygulanabilen operasyon, ileri yaşa sahip hastaların cilt elastikiyetini kaybetmiş olabileceklerinden dolayı, cilt yapısı daha sıkı olan genç hastalarla aynı sonucu vermeyebiliyor.
– Vücutlarında çok geniş bir bölgeye yayılmış aşırı yağ birikmeleri olan bireyler de uygun aday sayılabiliyor. Bu kişilerde de yağ miktarı göreceli olarak azaltılıyor.

NASIL UYGULANIYOR?

– Yağ birikimlerinin olduğu yere bir çeşit anestezik solüsyon karışımı enjekte edilerek bölgeden alınması gereken yağ kitlesi tamamen akışkan hale getiriliyor.
– Akışkan hale getirilen yağ kitleleri sayesinde yağlı bölgeler daha kolay tespit ediliyor ve emilimin daha homojen olması mümkün oluyor.
– Girişim sırasında mikrokanüller kullandığı için cerrah çok daha yumuşak ve nazik hareket ederken, operasyon sonrasında diğer yağ aldırma yöntemlerinin aksine ciltte düzensizlik ve pürüzler oluşmadığı gözleniyor.
– Çok ince kanüllerle çalışıldığı için dikiş de gerektirmiyor, lokal anesteziyle uygulanabiliyor.
– Uygulamadan üç hafta sonra çok daha yoğun bir iyileşme görülürken esas sonuç operasyondan yaklaşık üç ay sonra alınıyor.