Bira Mayası Maskesi

Bira mayası B vitamini açısından oldukça zengin olan mineraller ve vitaminler bakımından oldukça zengin bir yapıdadır. Bu mayadan yapılan bir maske ile cilt bakımınızı oldukça sağlıklı ve doğal bir şekilde yapabilirsiniz. Kuru ve yaş olmak üzere iki türlü bira mayası vardır.Bira Mayası Maskesi

Yapılışı; Eğer maya çok kuruysa çok yumuşak bir hamur elde edebilmek için az şekerli ılık suyla karıştırarak yumuşak bir hamur elde edin.  Bu maskeyi temizlenmiş, makyajsız bir cilde uygulanmalıdır. Bu nedenle cildinizi özenle temizleyin bu maskeyi uygulamadan önce. Cildinizi temizlerken maden suyu kullanmanız cildinizi daha iyi temizlemenize yardımcı olacaktır.

Bira mayasının birleşimleri ve oksitlenme ürünleri hücreleri yeniler, derideki yağ sızmalarını düzenler ve kanın dolaşımını artırır. Bu maskeler sarı lekelerde, kızarıklıklarda, kan çıbanlarında özellikle iş görmektedirler. Bu maske ince ve hassas derililerde kullanılmamalıdır. Daha önce dediğimiz gibi maskeyi uygularken öncelikle cildinizin derinlemesine temizlenmiş olmasına ve makyajsız olmasına dikkat etmelisiniz.  Saklanması için birden biri çok büyük bir ısıya alınması gerekmektedir, böylece içeriğinde bulunan B1 ve B2 vitaminleri de dahil olmak üzere, hiç bir özelliğini kaybetmeden saklanırlar.

Dolaşımı hızlandırıp deri hücrelerini rahatlatlattıkları gibi temizleyici ve kireçlenmeyi önleyici bir etkileri vardır. Bu maskeden sonra cildinize nemlendirici uygulamayı ihmal etmeyin, cildinizi gün içerisinde maden suyu ile bir iki kere yıkamayı ihmal etmemelisiniz. Böylelikle yeniden kızarıklık ve akne gibi durumların oluşmasının önüne geçersiniz.