Biberon Seçimi Nasıl Olmalı?

Bebeğiniz için biberon seçerken nelere dikkat etmelisiniz? Hangi biberon bebekler için daha uygundur?

Uzmanlar, ilk 6 ay sadece anne sütü ve 2 yaşına kadar da ek gıdalar ile birlikte anne sütü alımına devam etmesini önermektedir. Bir bebeği beslemenin en iyi yolu emzirmedir. Özellikle ilk 6 hafta bebeklerin doğal emme hareketini öğrenebilmesi için biberon ile tanıştırılmaması önerilemektedir. Sonrasında annenin işe dönmesi, sağlık veya sosyal yaşamın gereklilikleri nedeni ile anne bebeğinden ayrı kalabilir. Böyle durumlarda da sağılmış anne bebeklerin dalgaya benzer doğal emme hareketini uygulayabilecekleri bir biberon ile bebeğe verilir ise anne eve döndüğünde bebeğini emzirmeye devam edebilir.

biberon-secimi-nasil-olmali--6371595

Bebekler anne memesini emerken meme ucunu dilleri ve damakları arasına sıkıştırarak dalgaya benzer peristatik bir hareketini uygulayabileceği bir biberon seçmelisiniz. Doğru biberon seçimi ile bebekler hem anne memesinden hem de biberondan beslenebilir. Bebeklerin anne memesinde uygulamış olduğu dalgaya benzer peristaltik dil hareketini uygulayabileceği bir biberon seçmelisiniz. Doğru biberon seçimi ile bebekler hem anne memesinden hem de biberondan beslenebilir.Bebeklerin anne memesinde uygulamış olduğu dalgaya benzer peristaltik emme hareketini uygulamalarına olanak tanıyan biberon kullanımı annelere daha uzun süre emzirmeye devam etmeleri için destek olmaktadır.

17163

Biberon emziği ile bebekler, biberonu kolay kabul ederler. Aynı zamanda biberon ve biberon emziği emzirmeden biberona, biberondan emzirmeye kolay geçişi destekler. Bebeklerin doğal emme hareketinin desteklenmesi onların çene, yüz ve ağız gelişimlerinin sağlıklı devam edebilmesi için de önem teşkil etmektedir.

bebeklerde-alt-değiştirme-640x480

Bebeklerin meme başı şaşkınlığı yaşamaması için de lansinoh naturalwave biberon gibi özel ürünler seçilmelidir. Bebeklerin daha sağlıklı ve güzel bir yaşam sürdürmesi için birden fazla seçeneğe de başvurulmaktadır.Ancak bilinmeyen ve sağlıksız olan yöntemlere de başvurmamız ister istemez bir takım sorunlar ile karşı karşıya kalmasına neden olmaktadır.