Aşkın yalın hali:Gelmeyeni Beklemek

KADINVEKADIN.net/ÖZEL HABER
BAŞAK ÖZEN

Gelmeyeni beklemeyi ne zaman bıracağını hiç sordun mu kendi kendine? İnsan gerçeklerle pek yüzleşmek istemiyor üzüleceğini bile bile umut ediyor. Eski sevgilinin adı her tabelada daha sık karşına çıkıyor. Birlikte söylediğiniz şarkı sanki sana inat yapıyor ve radyoda daha çok çalmaya başlıyor. Bir gün biteceğini bilmeden sevdin sen onu en masum halinle, aşkın en gerçek haliyle… Daha birkaç gün öncesine kadar aynı koltukta oturduğun, senin için dünyaları vermeye hazır olduğunu söyleyen adam; bir bakmışsın yok artık.
Şimdi sırada aşk acısı mı var? Bazıları bir haftada toparlanır, bazıları iki veya üç yılda… Zaman bazıları için öyle bir akıp gider ki saçlarına aklar düşmemiştir belki ama yüreğinde çok vardır onlardan. Bazıları ise hayata daha çabuk tutunur ve yaraları daha çabuk sarılır.
27 yaşındaki Linda Fuster yaşadığı aşkın acısını şöyle tarif ediyor: İtiraf etmeliyim ki bende yaşadım, herkes gibi. Onun bir kız arkadaşının olduğunu öğrendim ve arada karşılaşmaya başladık. Gördükçe canım daha çok yanıyordu, ancak bir gün kendi kendime dedim ki; ‘O mutlu ben neden Onun için üzülüyorum? ‘ bu düşünce sürekli aklıma gelmeye başladı. Böylece unutmaya başladım. Yıllar geçtikçe acım hafifledikçe büyük sandığım aşkım gözümde küçüldü”diyor.
Ben sıkıntıları gölgeye benzetiyorum eğer gölgede kalırsanız üşürsünüz, güneşin olduğu yerde durun hem ısınır; hem de mutlu olursunuz…