Aşk diyet ve zam istemek için en ideal günler

İşverenlerden zam istemek için ideal gün ise Çarşamba. Patronlar çarşamba günleri daha anlayışlı ve önerilere daha açık oluyor. Zam istemek için en kötü gün ise pazartesi.

Pazartesi:

Kalp krizinden ölme riski, diğer günlerden daha yüksek. Uzmanlara göre pazartesileri stresten uzak durmak şart. Araştırmaya göre pazartesi başlanan diyetler, salı son buluyor.

Salı:

Yapacaklar listesini hazırlayın. İnsanların en üretken günü.

Zam isteyin, Aşık olun!
Çarşamba:

Zam istemeyi düşünüyorsanız tam zamanı. Aşık olun. ABD’de 8 bin bekar kişi üzerinde yapılan araştırmada, çarşamba günlerinin yeni tanışılan biriyle buluşmak için en ideal gün olduğu belirlendi. Buluşma iyi geçerse iki gün sonra yani cuma günü çiftler, ikinci kez bir araya geliyor çoğu zaman uzun bir ilişkinin temelleri atılıyor.

Cuma:

Sigarayı bırakın. ABD’de yapılan araştırmalara göre hafta sonu tatilinin getirdiği enerjiyle sigara tiryakileri bu alışkanlıklarından daha kolay kurtuluyor. Bunun için sigarayı bırakmada en ideal gün cuma.

Cumartesi: Fazla alkol almayın. Cumartesi günleri aşırı alkol tüketimine bağlı kazalarla hastanelere başvuranların sayısı, diğer günlere oranla %70 daha fazla. Doğum yapın! İngiltere’de yapılan araştırmada, cumartesi günleri doğan çocukların ileride daha başarılı oldukları belirlendi.

Pazar: Yemeğe çıkın. Pazar günleri evde yemek yapmanın stres seviyesini aşırı derecede yükselttiği belirtildi. Bu yüzden en iyisi, pazar günleri dışarıda yemek.