Arda Turan Defacto’nun yeni reklam yüzü

Yönetmenliğini Henri Barges üstlendiği, M.A.R.K.A. reklam ajansı tarafından hazırlanan reklam filminde ünlü futbolcuya, daha önce de DeFacto reklamlarında rol alan Fransız Sophie Ducasse ve Danimarkalı Malin Ljunberg eşlik etti. Arda Turan’lı DeFacto reklam filmi 24 Nisan 2012 tarihi itibariyle televizyon ve bilboard’larda olacak.

Modayı takip ettiğini ve renkli giyinmeyi sevdiği belirten ünlü futbolcu, “Benim için yenilik ve tarz çok önemli. Akdenizli rahat giyim tarzını tercih ettiğim için DeFacto’nun koleksiyonlarını ve özellikle renkli pantolon ve tişörtlerini çok beğeniyorum” dedi.

DeFacto Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İhsan Ateş konu ile ilgili değerlendirmesinde, “DeFacto olarak dünya markası olma yolunda emin adımlarla yürüyoruz. Bu kapsamda markamızın tanıtımı için global ünlülerle de işbirliği yapıyoruz. Arda Turan da bu isimlerden biri. Marka olarak jean’e meydan okumaya devam ediyoruz. Önceki sezonlarda müşterilerimizin büyük beğenisini toplayan renkli chino pantolonlarımız, DeFacto 2012 İlkbahar-Yaz Koleksiyonu’nda da geniş olarak yer alıyor. Arda Turan, renkli chino akımının Türkiye’deki öncülerinden olduğu için yeni sezon kampanyamızda kendisi ile çalışma kararı aldık. En beğendiğim futbolcular arasında yer alan Arda Turan ile böyle bir proje de bir araya gelmekten büyük mutluluk duyuyorum. Arda Turan’lı reklam kampanyamızın tüm modaseverler tarafından da beğenileceğine inanıyorum” dedi.

Jean’in sözüm ona rahatlığına karşı Akdeniz rahatlığını savunan DeFacto’nun renkli chino pantolonları, rahatlığıyla ve tasarımıyla bu yaza da damga vurmaya hazırlanıyor.