Anason Nedir ? Faydaları nedir ? Nasıl Kullanılır ?

Anason Nedir ?

Anason faydaları oldukça fazla genel olarak bitki çayı olarak tüketilen bir bitkidir başka kullanım alanları vardır. Anason son zamanlarda sıkça tüketilmeye başlanan ancak kullanımı uzun süredir olan bir bitkidir. Nasıl Sipariş Verebilirim?

Anason çayı kış aylarının vazgeçilmezidir balgam söktürmeye boğaz ağrılarının geçmesine yardımcı olur. Anason çayı çoğumuzun bildiği gibi tadı kokusu güzel ve kış aylarıyla birlikte kullanımı çoğalan bir çaydır anason çayı herkesin tüketmesi gereken bir çaydır. Çünkü hastalıklara karşı gösterdiği direnç ile kış aylarında sağlıklı bir kış geçirebilmeniz için size yardımcı olur.

Anason Nerede Yetişir ?

Yunanistan , Girit , Mısır ve Asya’nın bizi bölgelerinde yetişen ve tüm dünyada kullanımı olan tarihi eskiye dayan bir bitkidir ve çoğunlukla bitki çayı olarak içilir. Birazdan anason çayının yapılışı hakkında sizlere bahsedeceğiz öncelikle faydaları saymakla bitmeyen anasonun faydalarından bahsedeceğiz.

Anasonun Faydaları

  • bir balgam söktürücüdür ve balgam söktürmenize yardımcı olur.
  • Boğaz ağrılarını hafifletmede yardımcı olur
  • Akciğerleri rahatlatmaya yardımcı olur
  • Soğuk algınlığının daha çabuk geçmesine yardımcı olur
  • Sinüzitin geçmesine yardımcı olur
  • Bronşit tedavisinde kullanılır bronşitin geçmesine yardımcı olur
  • Kolik tedavisine yardımcı olur
  • Şişkinliği azaltmaya yardımcı olur
  • Hazımsızlığa geçmesine yardımcı olur
  • Hıçkırıktan kurtulmak için kullanılır hıçkırıktan kurtulmanıza yardımcı olur

Anasonun Tarihi

Geçmişi 4000 yıl öncesine dayanan anason kullanımı ilk olarak Eski Mısır’da başlamış. Bitki olarak çeşitli rahatsızlıklara karşı kullanılan bitki ilk olarak parfüm imalatında kullanılmaya başlanmış. Anasonun kullanımıyla ilgili bulunan en eski yazılı belgeler bitkinin idrar söktürücü ve sindirim sorunlarına karşı olarak kullanıldığı yönünde.

Anason nasıl kullanılır : Anason kaynatılarak içilirse nefes darlığı ve öksürüğe iyi gelir. Yemeklerden sonra içilirse gazı giderir. Etle birlikte kullanılırsa ete ayrı bir lezzet katar. Gözlere sürme olarak da çekilebilir. Tohumu çay gibi demlenir

Anason çayının yapılışı : anason çayı nasıl yapılır kullanımı Anason tohumları öğütülerek toz kıvamına getirilir kaynar suya demlenir. yada toz kıvamına getirmeden tohumlar direk kaynar suya atılır ve bir süre haşlanır. Demlemeye bırakılır ve süzüldükten sonra içilir. hazırlanışı Aşırı miktarda tüketimi sakıncalıdır.

Bize bu kelimeleri kullanarak ulaştınız ; anason , anason faydaları , anason zararları , anason zakkum , anason bitkisi , anason bitkisi faydaları , anason nasıl kullanılır , anason tohumu , anason faydaları nedir , anason nasıl kullanılır , anason ne işe yarar , anason kullanımı