Alkali Diyeti Nedir, Nasıl Zayıflatır?

su-icen-kadinBedeninizi daha sağlıklı hale getirmek, tabi bu sırada fazla kilolarınızdan da kurtulmak için yapabileceğiniz en doğru şey Alkali beslenme tarzını benimsemek olacaktır. Yaşantımız boyunca canımızın istediği her şeyi sağlık sorunlarını ya da kilo problemlerini düşünmeden tüketiyoruz. Bu durum bazen aşırı derecede kilo alımına neden olabiliyor. Bedenimizin asit oranı alkaliden daha fazla olmaya başladığında yağ yakımı da söz konusu olmadığından simit formunda bir karın, kocaman basenler ve inatçı selülitlerle karşı karşıya kalıyoruz. Peki, bu durumun üstesinden gelmek mümkün değil mi?

Alkali yönlü besinler tüketerek ya da popüler olan tabirler Alkali diyeti yaparak kısa sürede asit yönünü alkaliye çevirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ilk şey tamamen doğal beslenmek olacaktır. Her şeyin doğalını tercih etmeli ve hafif beslenmelisiniz. Sebze ağırlıklı beslendiğinizde bedenizi daha fresh, daha sağlıklı hale getirebileceğinizi de biliyorsunuz. Yağsız yemek seçimleri gerçekleştirmeli, kırmızı et yerine balık gibi beyaz et seçimleri yapmalısınız. Tabi ası etkiyi gösterecek olan unsurun Alkadays damla olabileceğini de söyleyebiliriz. İçtiğiniz suyun pH değerini yükselterek hücrelerinize ihtiyacı olan mineral desteğini sunan Alkadays, Alkali diyeti yapanlar için bulunabilecek en mucizevi unsurlardan biri diyebiliriz.

Alkali beslenme tarzını benimsediğinizde bedeniniz toksinlerden arınır ve tazelenir. Başlı başına yenilenmenize olanak sağlayacak olan Alkali diyeti, sadece kilo vermenize yardımcı olmaz, aynı zamanda bedeninizi tüm kimyasallardan arındırarak daha enerjik, daha sağlıklı, daha hafif olmasına yardımcı olur.