Adını tescil ettiren ünlüler

Şarkıcı Hadise adını yangın söndürme cihazı olarak tescillerken Acun Ilıcalı da isterse ismini diş bakım ürünleri markası yapabilecek.

Ünlüler, isimlerini tescil ettirmek konusunda adeta birbirleriyle yarışıyor. Hadise’nin adını tescillettiği ürünler arasında yangın söndürme cihazları dikkat çekerken Acun Ilıcalı’nın diş bakımı ürünleri, Ajda Pekkan’ın ise güzellik yarışması organizasyonu alanlarında isim tescilleri bulunuyor. Oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ da 2 Şubat 2011’de tescil ettirdiği “Kıvanç Tatlıtuğ’’ markasını, hazır çorbalar, bulyonlar, zeytin, zeytin ezmeleri, süt ve süt ürünleri, bira, maden suları, tütün ve tütün mamulleri, alkollü içecekler ile kara, deniz ve hava taşımacılığı hizmetleri ve kara, deniz ve hava taşıtlarının kiralanması hizmetlerinde kullanabilecek.

SİBEL CAN’DAN ROT BALANS

Sibel Can’ın ise 2002 yılında yaptığı başvuruyla rot balans ayar cihazları, sinek kovucu veya yok edici elektrikli cihazlar, süs eşyaları, spor müsabakalarında verilen kupalar, çamaşır suyu, arapsabunu, yumuşatıcılar, kireçlenmeyi önleyiciler ve casino hizmetleri alanlarında isim tescili bulunuyor. Bunların dışında, Hülya Avşar, giysilerde kullanılmak üzere “White co by Hülya Avşar’’ı da marka olarak tescilletmiş durumda.

MAKARNA DA VAR KAHVE DE

Hadise ve ByHadise adında iki farklı markası bulunan Hadise bu markalarla mantıdan erişteye, kahveden güneş gözlüğüne kadar neredeyse her alanda ismini tescilletmiş durumda.

GÜLBEN ERGEN ÖLÇME CİHAZI

Gülben Ergen, kendi ismiyle aksesuvarlar, ölçme ve değerlendirme cihazları, mücevherler, müzik aletleri, danteller, nakışlar ve halılar ile yiyecek ve içecek temini hizmetlerinde kullanılmak üzere marka tescili aldı.

HABERTÜRK