Adet dönemi kabusunuz sona ersin

Bir zamanlar kadınların âdet döneminde yaşadığı sorunlara karşı yapılabilecek çok fazla bir şeyin olmadığına inanılırdı; ancak günümüzün jinekologları kesinlikle aksini düşünüyor. Yapılan araştırmalar, bu sürecin daha kolay atlatılabileceğini kanıtlıyor. Cosmopolitan dergisi, bu dönemi sorunsuz geçirmenin yollarına değindi.

BAŞLAMADAN ALT EDİN

Uzmanlara göre, sancıları kontrol altına almada kritik bir nokta var ki, o da zamanlama. Regl olacağınızı hissettiğiniz an, hatta kanama henüz başlamadan, reçetesiz ağrı kesicilerden bir tanesinden alabilir ve bunu her altı saatte bir tekrarlayabilirsiniz. Eğer, ilaçları erken almanıza rağmen sancılarınız hafiflemiyorsa, jinekoloğunuza danışmanızda fayda var.

TUVALET TURUNA SON

Pek çok kadın, adet döneminin ilk günlerinde sık sık tuvalete koşup durmaktan yakınır. Yani bazı kadınlarda, bağırsaklar da, tıpkı rahim gibi etkilenir ve kasılmaya başlar. Bu da bağırsak bozulmalarına yol açar. Bu durumda çözüm yine ağrı kesici ilaçları, henüz sancılar kendisini göstermeden almak. Fakat karnınızdaki gurultular başladıysa vakit kaybetmeden bir ishal ilacı kullanabilirsiniz.