5 haftada 6-8 kilo zayıflama programı

KADINVEKADIN.net/BurcuÖZEN

YAZA FORMDA GİRİN!

Yaz tatiline kilolarından kurtularak girmek isteyenlerin şimdiden uzmanlarca hazırlanacak beslenme ve spor programlarına uymaları gerekiyor.

Sağlıklı ve mutlu bir hayat sürdürebilmek için form tutmak ve incelmek günümüzün en önemli olgularından biri haline geldi. Ancak bu faaliyetlerin bilinçsizce ve uzman kontrolünde yapılmaması halinde yarardan çok zarar getirdiği de biliniyor.

Life Fitness&Beauty Center Estetisyen ve Güzellik Uzmanı Şengül Ebcin, her insanın yaşam tarzı, alışkanlıkları ve bünyesinin farklılık gösterdiğine dikkat çekerek, bu nedenle uygulanan programların kişiye özel olması gerektiğini söylüyor.

Ebcin, şunları ifade ediyor: ‘‘Life Fitness&Beauty Center’da çncelikli kişi ile konsültasyon yaparak sağlık durumu hakkında bilgi alıyoruz. Programa girmeye engel olacak bir durum varsa doktor kontrolü ve check-up’tan geçmesini tavsiye ediyoruz. Böyle bir durum yoksa programa efor testi ve yağ ölçümü yaparak başlıyoruz. Vücuttaki yağ oranını bilmek çok önemlidir. Amacımız, programla vücudun kas kaybına uğramadan yağ oranını düşürmektir. Ayrıca dengeli ve doğru beslenmeyi alışkanlık haline getirerek kalıcı kilo kaybı sağlamaktadır. Karın, basen ve üst bacakta briken fazla yağlar selülitlere neden olabilir. Bu bölgelerde uygulanan düşük akım frekanslarla yağlarda çözülme sağlanır. Programın bu bölümü yaklaşık 45 dakika sürer. Ancak bu yeterli değildir kişinin yağ yakmaya geçmesi için kondisyoner hocamızla birebir kondisyon çalışması yapılmaktadır. Vücudumuzda fazla yağlar yakılır. Vücut orantılı şekil alır, 15-30 cm incelme olur.”

Üyeleri arasında ünlüler ve iş dünyası mensuplarının yer aldığını belirten Ebcin, Life Fitness&Beauty Center‘ın güzellik ve bakım bölümünde ise cilt bakımı, lifting, kolajen, AHA kürü, ampul uygulamalar, yüz masajı,epilasyon gibi hizmetler sunduklarını anlatıyor.

Ebcin, ”Bizim hedefimiz, kısa süreli çözümler yerine kişinin beslenme alışkanlıkları ve yaşam tarzının doğru şekillenmesidir. Sağlıklı ve mutlu bir hayat sürdürmesine yardımcı olmaktır. Bunun doğrultusunda Bağdat Caddesi’nde 15 yıldır hizmet vermekteyiz. En iyi tanıtım aracımızın üyelerimiz olduğuna inanıyoruz. Başarının en önemli göstergesi, üyelerimizin mutluluğu ve tavsiyeleri. Bugüne kadar yaklaşık 500 kişiye hizmet verdik. Her gün büyüyen, sağlıklı kocaman bir aileyiz” diye konuşuyor.

Life Fitness&Beauty Center’da üyelere beş haftalık bir program uygulanıyor ve 6-8 kilo arası kilo veriliyor. Bu programın birinci aşaması; pasif jimnastik, ikinci aşaması ise; kardiyo çalışması…

Şengül Ebcin’e http://www.facebook.com/profile.php?id=100003405660713 adresinden uşalabilirsiniz…