14 adımda yenilenin

Bu soğuk kış günlerinin üzerine negatif etkileri olduğunu görebiliyoruz. Muhtemelen canın evden çıkmak istemiyor; çıktığın zaman da ne makyaj yapmak için, ne de harika görünmek için çabalamıyorsun!

O halde hayatında biraz değişiklik yapmaya, yenilenmeye ihtiyacın var! Bu işe saç ve makyaj stilinde değişiklikler yaparak başlayabilirsin!

Değişime uymak güzel, değişime uyamasaydınız arkadaşlarınızın yanında kendinizi yaşlı hissedebilirdiniz.

Psikologlar görünümünüzde yapacağınız küçük değişikliklerin bile silkilenip sizi kendinize getireceğini söylüyor. Böylece kendinize olan güveniniz de artacak!

Woman’sHealth’ın Ocak sayısından yenilenme porgramını sizin için derledik!

1. Ojenizi kişiselleştirin

Manikür uzmanı Deborah Lippmann, renkli bir ojenin üzerine simli oje sürmeni öneriyor. Altın ya da gümüş tonlardaki simli ojenin altına pembe rengi kullanın. Daha farklı bir görünüm için, mor ışıltılar taşıyan bir ojenin altına parlak mercan veya turuncu oje kullanabilirsiniz.

 

2. Kaşlarını belirgenleştir

Seyrek kaşlarınızı kaş kalemiyle belirginleştirin. Kaşların ön planda olması gözlere anlam katıyor. Belirgin kaşlara doğal bir makyaj ve geriye doğru at kuyruğu yapılmış saçlar çok yakışır. Teninize mineral bir fondöten ve T bölgenize de aydınlatıcı uygulayın.

 

3. Örgünü süsle

Saç tasarımcıları saçlarınızı renkli bir kurdaleyle örmenizi öneriyor.

 

 

 

 

4. Çift renkli göz makyajı yap

Renk geçişlernin moda olduğunu söylemiş; ombre saç ve oje stillerini vermiştik. Siz de bu tekniği göz makyajınızda uygulayabilirsiniz. Aynı markanın açık ve koyu tonunu alabilirsiniz. Gümüş ve siyah da birlikte harika duruyor!

 

 

5. Saçını geriye topla

Klasik şekilde toplanmış saçlar oldukça doğal görünüyor. Saç sanatçıları tokanın önden değil, kafanızı yana çevirince görünmesi gerektiğini söylüyor.

 

6. Yüzünde farklı renkler dene

Güçlü birkaç tonu kullanmak sezon trendlerinden Bu tür renkleri, pembe gibi parlak elbiselerle veya mor saten bluzlarla uygulayabilirsiniz. Parlak pembe, turuncu ya da mercan rengini dudaklarınızda kullanabilirsiniz.

 

 

7. Saçını kısalt

Saçınızı kısaltmaya hazır değilseniz bile doğal maşalar yaparak ensenizde toplayabilirsiniz. Böylece kısa görünecektir.

8. Saçlarına cila uygulat

Röfleli saçlar kışın cansız görünebiliyor. Kışın saçlarınızı boyatmak yerine bir ya da iki ton daha koyu cila uygulatabilirsiniz diyor.

9. Renkli rimel kullanın

Renkli rimellerle bütün dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Gözleriniz daha belirginleşir ve gözleriniz daha canlı görünür. Kahverengi gözlüler mavi veya yeşil; mavi gözlüler mor; yeşil ve ela gözlüler ise bakır rengi rimel kullanmalı.

10. Havalı bir at kuyruğu yap

Doğal at kuyruğunun dışında, saçlarınızı daha tepeden toplarsanız havalı bir at kuyruğu yapmış olursunuz. At kuyruğunuzun daha seksi görünmesi için ince dalgalar yapabilir, bu dalgaları ince tarakla ayırarak daha hacimli görünmesini sağlayabilirsiniz.

11. Dudak parlatıcısı yerine ruj kullanın

Dudaklarınızı belirginleştiren ruj yüzünüzü daha aydınlık gösterir. Ruju parmağınızla sürerek hem yayılmasını, hem de daha güzel görünmesini sağlayabilirsiniz.

12. Saçını ayırdığın yeri değiştir

Bu sezon saçları şakakların üzerinden ayırmak moda. Sağdan ayırıyorsanız, soldan ayırmayı ya da tam tersini yapmayı deneyin. Saç ayrımının yerinmi değiştirdiğinde daha hacimli görünecek.

13. Doğal dalgalar yarat

Saçlarınıza iri ve dpğal dalgalar yapın. Hem düz fönden daha dayanıklı, hem de cazibeli oluyor.

14. Allığını değiştir

Yuvarlak yüz hatlarına ve dolgun yanaklara sahip kadınlar, yüzünün daha ince görünmesini ister. Bu durumda allığınızı yanakların daha yukarısına sürmeniz gerekiyor. Burun deliklerinin biraz yukarısından başlayıp, şakaklarınıza doğru uygulayın. Krem allık kullanmak da bir çözüm olabilir.